poniedziałek, 16 stycznia 2017

Jakie mleko wybrać? Mleko modyfikowane kozie.

Całe nasze życie składa się z wyborów. W dużej mierze to od nas zależy jak nasze życie będzie wyglądało. Niestety są takie sytuacje kiedy mimo starań coś nam nie wychodzi. Od naszego charakteru i osób które nas otaczają zależy czy się poddamy czy zawalczymy. Kobiety po porodzie decydują czy będą karmić naturalnie czy sztucznie - mlekiem modyfikowanym. Zawsze powtarzam, że mleko mamy jest najlepsze dla dziecka. Nie da się zrobić w laboratorium mleka tak idealnego jak to kobiece. Czasem kobiety próbują, ale coś im nie wychodzi i zmęczone początkiem macierzyństwa decydują się na podanie mm. Są kobiety, które już będąc w ciąży mówią, że karmić piersią nie będą. Nigdy nie krytykuję takich decyzji. Ważne żeby kobieta była szczęśliwa i pewna swoich decyzji. 

Możemy wybrać jak karmić dziecko. Niestety wyboru nie miałyśmy jeżeli chodzi o mleko modyfikowane. Wszystkie mleka były produkowane z mleka krowiego. Niektóre dzieci źle na nie reagowały i dostawały mleko np. bez laktozy. A jakby dać wybór? Co powiecie na mleko modyfikowane z pełnego mleka koziego?


Już Wam piszę co w tym mleku jest innego, lepszego:

1. W mleku kozim jest więcej składników bioaktywnych, w tym nukleotydów i wolnych aminokwasów niezbędnych do prawidłowego rozwoju niż w mleku krowim.
2. Mleko kozie zawiera w większej ilości, bezpieczniejszą frakcję kazeiny dzięki czemu jest lepiej akceptowane przez alergików.
3. Mleko kozie tworzy w żołądku delikatniejszy skrzep kazeinowy niż mleko krowie, przez co jest szybciej i łatwiej trawione. Zapobiega to dolegliwościom ze strony przewodu pokarmowego u dziecka.

Mleko modyfikowane kozie smakuje identycznie jak mleko modyfikowane krowie. Pod tym względem nie widzę różnicy.

Mleko już jest dostępne na naszym rynku. Można je zamówić na stronie producenta (http://miralex.pl/kategoria-produktu/capricare/) lub kupić w aptekach.

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...