środa, 29 stycznia 2014

KARMIENIE PIERSIĄ

Powinnam zacząć od żywienia kobiet ciężarnych, ale ze względu na to, że ciężko jest znaleźć informacje na temat żywienia kobiet karmiących postanowiłam najpierw zająć się tym tematem. Przed porodem chciałam bardzo dobrze przygotować się do karmienia piersią, chciałam wiedzieć co mogę jeść, a czego absolutnie nie. Niestety informacji na ten temat jest stosunkowo mało, a jak już są to mało szczegółowe. Eksperyment (bezpieczny) przeprowadziłam na sobie i Córeczce.
Przez pierwszy miesiąc bardzo uważałam na to co jadłam. Moja dieta składała się głównie z białego sera, pieczywa, wędliny drobiowej, płatków, jogurtów naturalnych,, zup typu krupnik, ziemniaków, marchewki gotowanej, buraków no i oczywiście z gotowanego mięsa drobiowego lub pieczonego w folii mięsa i ryb. Po pierwszym miesiącu stopniowo zaczęłam wprowadzać nowe produkty, najpierw banan, później wędlina wieprzowa, kawałek smażonego mięsa itd. I wtedy zaczęłam żałować, że tak późno to zrobiłam. Córcia nigdy nie miała dolegliwości po tym co jadłam i jestem przekonana, że wcześniej też by nie miała, ale bałam się nieprzespanych nocy i to hamowało mój apetyt. Od kiedy skończyła 3 miesiące jem już prawie wszystko, oczywiście na początku uważałam na ilości i obserwowałam zachowanie Dziecka.
Gdybym wróciła do PIERWSZEGO miesiąca nie jadłabym tylko
- mięs/ryb smażonych – smażenie powoduje znaczne obniżenie wartości odżywczej danego produktu, a po drugie im mniej smażenia tym lepiej dla naszego zdrowia

Bardzo ważne jest obserwowanie dziecka, każde jest inne i to co jednemu nie przeszkadza drugiemu może zaszkodzić. Nie można przesadnie ograniczać ilości produktów w diecie, dziecko musi się do wszystkiego stopniowo przyzwyczajać poprzez pokarm mamy.
4 komentarze:

 1. Proszę o pomoc. Czy mogłam zaszkodzić dziecku podając dwa razy podgrzane mleko? Nie płacze ale boję się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoje mleko? Mleko matki można podgrzać do 37stopni. Jeżeli będzie podgrzewane w wyższej temperaturze to straci cześć swoich właściwości. Spokojnej nocy :-)

   Usuń
 2. Proszę mi pomoc również w takiej sprawie. Dziecko płacze przy piersi w dzień (nie zawsze) ma 2 miesiąca. Zdrowa jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę zwrócić uwagę na to co Pani je. W tym wieku dziecko może mieć problem z tolerancją laktozy, jeżeli je Pani dużo produktów mlecznych, mleka, zawartość laktozy w mleku się zwiększa i powoduje to silne boleści u dziecka. Może Pani spróbować na jakiś czas wyeliminować mleko z diety i zobaczyć czy to pomogło :)

   Usuń

Dziękuję :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...