niedziela, 16 listopada 2014

EasyStart - Canpol babies - nasza opinia


Cztery tygodnie temu dostaliśmy do testowania trzy butelki Easy Start firmy Canpol babies. Butelki różnią się pojemnością i wzorem. Każda z nich jest odpowiednio wyprofilowana do ręki dziecka i ma smoczek, który kształtem przypomina pierś Mamy, co ma ogromne znaczenie dla Dzieci karmionych piersią.

Opis producenta:

Nowa, przejrzysta butelka wykonana z najwyższej jakości polipropylenu. Jest trwała i bezpieczna - spełnia najwyższe normy jakości.
Zaprojektowana przy współpracy z doświadczonymi mamami, umożliwiakarmienie naprzemienne bez ryzyka częstych kolek
Nowy zawór antykolkowy
Umożliwia bezproblemowe odpowietrzanie smoczka, zmniejszając ryzyko wystąpienia kolki

Kształt smoczka zbliżony do piersi mamy
Ułatwia łączenie karmienia piersią i butelką

Szeroki otwór i trwała, precyzyjna skala
Pozwalają na łatwe przygotowanie mleka

Nowa, najwyższa jakość surowca (PP)
Zapewnia przejrzystość, trwałość i bezpieczeństwo (BPA 0%) butelki

Butelka jest kompatybilna z laktatorem ręcznym i manulanym EasyStart. Możliwość bezpośredniego odciągania pokarmu do butelki ułatwia bezpieczne karmienie dziecka, świeżo odciągniętym mlekiem mamy.
Standardowo wyposażona w antykolkowy smoczek silikonowy o przepływie wolnym 3-6m+
Nasza opinia:

My z butelek jesteśmy bardzo zadowoleni. Najmniejszą (120ml) używaliśmy do picia wody. Niestety Marysia w 100% jeszcze nie ogarnia picia z kubków i na spacery zawsze zabieraliśmy butelkę. A pozostałe dwie służyły nam do picia mleka. Mania od jakiegoś czasu pije również mleko krowie, dlatego butelka o największej pojemności (300ml) najlepiej się do tego nadawała. Dla mnie również ważne jest to, że mimo częstego mycia miarki z butelki są nadal wyraźne i nie widać żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Nigdy nie myliśmy ich w zmywarce mimo, że jest tak możliwość. Dlatego w tej kwestii niestety nie mogę się wypowiedzieć. Co do działania antykolkowego też niestety nie mam zdania. Mania nigdy nie miała problemów z brzuszkiem, a po drugie na kolki jest już za późno.


Dziękujemy firmie Canpol babies za możliwość przetestowania tych butelek. A jeżeli zastanawiacie się nad ich kupnem to mogę Wam je szczerze polecić.Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Też testowaliśmy te butelki :) Ja mam porównanie bo w tym samym momencie używałam lovi i mimo że canpola są ok to jednak te lovi o wiele bardziej nam podpasowały. Ale uważam że są warte swojej ceny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też używaliśmy lovi i byliśmy z nich bardzo zadowoleni, ale znalazłam dwa minusy, które póki co w canpol nie zauważyłam. Po pierwsze dość szybko zmyła nam się miarka, a po drugie chyba szybciej zachodzi i nieestetycznie wygląda butelka. :)

   Usuń
 2. Mleko krowie podaje Pani do posilku czy samodzielnie do picia? Lepsze jest samo mleko czy np kakao? Zastanawiam sie jak podac corce, ma 16 miesiecy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samodzielnie do picia. Moim zdaniem lepiej podawać samo mleko, a jeżeli kako to sporadycznie i najpierw w malych ilościach żeby sprawdzić reakcję organizmu. Oczywiście mam na myśli to zwykłe kakao, bez dodatku cukru. :)

   Usuń
 3. Jeśli butelki firmy Canpol babies są produkowane w Chinach.......a wiemy że w szkle Chińskim (np.szklankach wycofanych ostatnio z rynku) znaleziono szkodliwe dla zdrowia substancję np.ołów rtęć i kadm (szkło do produkcji zostało zanieczyszczone tymi związkami) to co ze zdrowiem dzieci - wiadomo że te związki uszkadzają układ nerwowy dziecka - bariera krew-mózg chroni przed przenikaniem szkodliwych substancji do mózgu naszego dziecka - w 6 tygodniu życia zaczyna tworzyć się taka bariera i rozwija się do 3 roku. Więc jak to się ma do bezpiecznych butelek,nie tylko Bisfenol A zagraża naszym maluszkom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie takie informacje nie doszły. Ale najlepiej będzie jak skontaktuje się Pan/Pani z firmą Canpol babies. Oni na pewno udzielą informacji. Pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...