Śniadanie to zdecydowanie
najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Daje nam energię na start i „uruchamia”
nasz organizm. Ogromne znaczenie ma również w diecie dziecka. Maluchy od samego
rana są aktywne, dlatego potrzebują odpowiedniej dawki energii.
Od jakiegoś czasu jemy we
trójkę: ja, „Zdzisiek” i Marysia. Nasz pierwszy posiłek (prawie) zawsze jest
bogaty w różne składniki. Musimy dbać o to żeby niczego nam nie zabrakło.
Pomijając wszystkie zdrowotne aspekty, jedzonko musi być również smaczne.
Mania jest wybredna, więc Mama musi się starać.
Mania jest wybredna, więc Mama musi się starać.
Zapraszam na śniadanie
Trzy nasze ulubione śniadania
1. Awokado, jajko i
serek Bieluch. Proste, szybkie, smaczne i zdrowe.
Do tego bułka z
ziarnami i nic więcej nam nie potrzeba.
2. Jogurt naturalny,
amarantus, chrupiąca pszenica i żurawina. Źródło błonnika, magnezu i ŻELAZA
-> bardzo ważne w diecie kobiet ciężarnych i dzieci
– szczególnie tych z niedoborem żelaza
– szczególnie tych z niedoborem żelaza
3. Trzecie śniadanie
może nie jest faworytem pod względem zdrowotnym, ale na pewno najbardziej
smakuje mojej Marysi, a to jest bardzo ważne, bo dość ciężko zachęcić Ją do
jedzenia.
Chleb razowy, Bieluch
i domowy – Babciowy dżem jabłkowy
A jak u Was wyglądają
śniadania? Macie czas i ochotę jeść rano?
Wasze dzieci jedzą to co Wy?
Wasze dzieci jedzą to co Wy?
Pozdrawiam
Jak ja Wam zazdroszcze zorganizowania ! Ja robie kanapke i herbate z Donem pod pacha i lecimy na dywan sie bawic.
OdpowiedzUsuńWogole ostatnio jakis okres ma ze jesc obiadow nie chce ... az sie odechciewa gotowac
I u nas takie dni się zdarzają :) Może ma taki okres albo za dużo dostaje (o ile dostaje?) jakiś chrupek, ciasteczek i dlatego rezygnuje z obiadu?
UsuńOstatnio własne chrupki blee .. 2-3 zje i koniec a potrafil i 5 zjesc.
UsuńTo najpierw przeanalizuj sobie czy dobrze ma rozplanowane posiłki - czy nie ma za krótkiej przerwy między II śniadaniem, a obiadem :) żywienie dzieci jest bardzo skomplikowane. Moja Mania potwierdza, że teoria czasem nie idzie w parze z praktyką :)
UsuńI śniadanie je o 4 (180ml mleka) , potem o 9 parówke czasem jogurcik , o 12 (180 ml mleka z łyzeczką kaszki) - bo idzie spać na 2-3,5 h, a obiad który ma ostatnio w nosie o 16 . No i o 18 podwieczorek i o 19:40 210 ml mleka - te dwa zjada bez problemu.
UsuńAgata b może spróbuj dać ok 17 obiadek albo zamiast podwieczorku. Mój 2,5 roczny synek tez nie chce jeść obiadku po wstaniu. Później ok 17-18 zjada z apetytem a wieczorem kolacyjka i spaciu.
UsuńPozdrawiam
moj syn tez tak robil i sie okazalo ze mial zapalenie gardła wiec warto isc tym tropem
UsuńJakie pyszności
OdpowiedzUsuńPierwsza opcja zaciekawiła mnie najbardziej :)
OdpowiedzUsuńWypróbujemy na pewno :)
Smacznego! :*
UsuńJakie proporcje avokado, jajo i serek??? Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńW proporcjach jestem beznadziejna, bo wszystko robię "na oko", ale z tego co pamiętam to: 1 całe jajko, 1/4 awokado i 5-6 łyżek serka :)
UsuńPozdrawiam :)
Awokado i jajko kroimy w kostkę, tak? Dodała Pani jakieś przyprawy? Bardzo ciekawe śniadanie, również chętnie wypróbujemy:)
OdpowiedzUsuńJajko pokroiłam w kostkę, a awokado ugniotłam widelcem :) Przyprawiłam czarnym pieprzem i trochę pieprzem ziołowym bo innego pomysłu nie miałam. Życzę smacznego i jakby coś Pani zmieniła to proszę dać znać to wypróbujemy Pani wersję. Pozdrawiam! :)
UsuńZostałaś nominowana ! - http://mamuniowy-hotel.blogspot.com/2014/10/nominowana.html - zapraszam do zabawy ;)
OdpowiedzUsuńOdpowiedziałam :)
UsuńU nas (dziecko 13 m-cy) śniadania to owsianki/kaszki (kuskus, jaglane itp) z dodatkami owocowymi +jogurt/serek lub kanapki z masłem z awokado/bieluchem + pomidor/dżem/jajko oraz uwielbiane przez córkę weekendowe jajecznice/omlety z warzywami: pomidor/papryka lub ziołami.
OdpowiedzUsuńCzęsto inspiracji szukam na słoiczkach i gotowych kaszkach np widzę ryż na mleku z bananem i coś takiego sama przygotowuję zastępując krowie mleko jej mlekiem.
Pozdrawiam
Aga
Też się tym inspiruję. Omletu z warzywami jeszcze nie robiłam dla Córki - dziekuję za pomysł! :)
Usuńjak przygotować taki omlecik? dla 9 miesięcznego niemowlaka będzie to dobre śniadanie? pozdrawiam!
UsuńWitam, bardzo się cieszę że trafiłam na Pani stornę. Mam 9 miesięcznego synka i słabo sobie radzę z komponowaniem posiłków więc chętnie wykorzystam Pani propozycje:) .
UsuńTakie śniadanka od którego miesiąca można podać dziecku? podając serek/jogurt traktować takie danie jako mleczny posiłek czy do tego podać jeszcze powinnam pierś? jeśli mogę przy okazji podpytać to w tym okresie 9-10 miesięcy ile minimalnie posiłków mlecznych dziecko powinno otrzymać? dziękuję i smacznego życzę:)
Omlet będzie bardzo dobry. Przepis można znaleźć na przykład tutaj --> http://jejswiat.pl/4019,omlet-z-owocami
UsuńPo 9 miesiącu może Pani wprowadzać już jogurty do diety synka więc wszystkie te przepisy będą dla Niego dobre tylko jeszcze musi brać Pani pod uwagę umiejętność gryzienia :)
UsuńPierś jest dobrym, a nawet idealnym uzupełnieniem każdego posiłku. Do pierwszego roku życia to pierś stanowi podstawę żywienia dziecka i w dalszym ciągu na żądanie :)
U nas jeszcze nabiał w każdej postaci odpada. :(
OdpowiedzUsuńWspółczuję, to bardzo utrudnia dietę dziecka :(
UsuńTrafiłam tu przypadkiem, szukając inspiracji w przygotowaniu posiłków dla (obecnie 17mc Podopiecznego). U nas śniadania wyglądają inaczej, bo Mały ok 8 dostaje 210ml mleczka modyfikowanego. Ok 11-11:30 dostaje drugie śniadanie. Chętnie bym to zamieniła, ale to rodzice o tym decydują. Mimo to staram się urozmaicić Mu jedzenie. Na śniadanie zwykle jest kleik kukurydziany na mmodyf. z owocami. Oraz (zamiennie): bułeczki - graham, zytnia, rogal maślany - z masłem czy oliwą, serem żółtym, wędliną drobiową. Sporadycznie kawałek parówki. I lub jajo - na twardo lub jajecznica na masełku. Oraz pomidor lub ogórek czy kawałek papryki.
OdpowiedzUsuńwww.swiat-wg-anuli.blogspot.com
Najłatwiej zmienić pewne nawyki jedząc razem posiłki, ale i u nas pojawia się jeszcze mleko na śniadanie. Warto jednak próbować :)
UsuńWitam. Proszę o propozycje co podać 11 miesięcznemu dziecku z alergia na mleko krowie. Nie chce jeść kaszek.. jesteśmy też w trakcie sprawdzania czy nie jest uczulony na gluten..
OdpowiedzUsuńz góry bardzo dziękuję za jakieś propozycje.
Pozdrawiam Ania
Witam. Proszę o propozycje co podać 11 miesięcznemu dziecku z alergia na mleko krowie. Nie chce jeść kaszek.. jesteśmy też w trakcie sprawdzania czy nie jest uczulony na gluten..
OdpowiedzUsuńz góry bardzo dziękuję za jakieś propozycje.
Pozdrawiam Ania
Witam. Proszę o propozycje co podać 11 miesięcznemu dziecku z alergia na mleko krowie. Nie chce jeść kaszek.. jesteśmy też w trakcie sprawdzania czy nie jest uczulony na gluten..
OdpowiedzUsuńz góry bardzo dziękuję za jakieś propozycje.
Pozdrawiam Ania
Jajecznicę lub jajko w innej formie, bułkę z dżemem, wędlinę drobiową, owsiankę na wodzie z owocami.
UsuńDmuchane zboże to podobno nic zdrowego. A wręcz wielu specjalistów od żywienia uważa je za wyjątkowo szkodliwe produkty. Zobaczcie np. książkę Nourishing Traditions Sally Fallon. Opisany jest w niej eksperyment przeprowadzony na szczurach. Szczury podzielono na 4 grupy - GR1 jadła pełnoziarniste zboża, wodę, witaminy i minerały; GR2 - zamiast zboża dostała dmuchaną pszenicę, do tego dostawały witaminy, wodę i minerały; GR3 - wodę i biały cukier; GR4 - tylko wodę i sztuczne odżywki. Co się okazało. Szczury z GR1 żyły ponad rok. Szczury z GR4 żyły 8 tygodni. Szczury z GR 3 żyły 1 miesiąc. Natomiast szczury z GR2 żyły umierały po 2 tygodniach. Wniosek - dmuchane zboze było w jakiś sposób toksyczne dla szczurów. Poczytajcie o tym.
OdpowiedzUsuń